همه چیز درمورد خرید و فروش سیمکارت

Simcard سیمکارت

چرا سیم کارت رند بخرم؟

Simcard سیمکارت

شاید این سوال در ذهن شما هم نقش بسته باشد که چرا برای کسب و کار خود نیاز به خرید سیم کارت داریم؟! در پاسخ باید بدانید که نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا شماره های رند  که به گلد نامبرز شناخته می شوند؛ از محبوبیت بیشتری بین افراد برخوردارند. افراد، شرکتها و سازمانهای کوچک و بزرگ، هزینه های زیادی برای تبلیغات و بازاریابی صرف می کنند تا بتوانند ارتباط موثرتری با مشتریان داشته باشند و در ذهن آنها متمایز و ماندگار شوند. از گامهایی که در این راستا باید برداشته شود، می توان به انتخاب شماره رند به عنوان یکی از اصلی ترین راه های ارتباطی مخاطبین اشاره کرد؛ چرا که:

شماره های رند را راحتتر می توان به خاطر سپرد. با این روش شما در ذهن مخاطبان خود به سادگی ماندگار خواهید شد.

شماره های رند تاثیر مثبت در برندسازی شما دارند.

با انتخاب هوشمندانه شماره رند، خاص و منحصر بفرد خواهید بود.

شماره تلفن یک کلید ارتباطی طلایی است. آن را از دست ندهید. در مواردی اتفاق افتاده که حتی نام یک برند را فراموش کردیم ولی شماره تماس آن در ذهن ما باقی مانده است. این همان کلید طلایی و پل ارتباطی شماست.

سیم کارت رند بطور غیر مستقیم می تواند نشان دهنده توان مالی شما باشد؛ چراکه شماره های رند نسبت به شماره های معمولی قیمت بالاتری دارند. اگرچه تعیین قیمت سیم کارت به عوامل متعددی بستگی دارد.

موارد ذکر شده، مهمترین دلایل داشتن سیم کارت رند هستند. فراموش نکنید، داشتن خط رند، انتخابی است که دیر یا زود در مسیر توسعه و تکامل هر کسب و کاری قرار خواهد گرفت. بنابراین بهتر است دور اندیش باشید و از ابتدای مسیر بزرگ فکر کنید. با سرمایه گذاری زود هنگام در این مسیر، از هزینه های اضافی بعدی پیشگیری کنید.

مزایای خرید سیم کارت رند

سیم کارت رند یک سرمایه محسوب می شود، یعنی وقتی سیم کارت رند خریداری می کنید در واقع علاوه بر بهره مندی از مزایای آن، سرمایه گذاری در بازار سیم کارت را هم تجربه می کنید. اگرچه صرف هزینه برای تبلیغات نوعی سرمایه گذاری غیرمستقیم محسوب می شود ولی بسیاری از این هزینه از دست رفته هستند و تنها در کوتاه مدت بازدهی دارند؛ در حالیکه خرید خط رند، نوعی سرمایه گذاری مستقیم به شمار می رود. بخاطر داشته باشید که همانند همه بازارهای سرمایه دیگر، ورود به این بازار هم نیاز به دانش و آگاهی دارد.

هدیه خاص و ماندگار

Simcard سیمکارت

سیم کارت رند به عنوان یک هدیه لاکچری و ماندنی، در نظر گرفته می شود. با انتخاب مناسب عزیزان خود به مناسبت های مهم زندگی شان، شگفت زده کنید.

قبل از خرید سیم کارت حتما این پست را بخوانید.

پیش از مراجعه به دفاتر برای خرید سیم کارت به این نکات توجه داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید.

۱- همراه داشتن یکی از مدارک شناسایی زیر

کارت ملی جدید

شناسنامه جدید

کارت ملی قدیمی + رسید کد رهگیری قابل اسکن (مستحلک نباشد)

شناسنامه قدیمی + رسید کد رهگیری قابل اسکن (مستحلک نباشد)

۲- حضور مالک سیم کارت (شخصی که سند سیم کارت به نام اوست) جهت دریافت کد احراز هویت – اپراتور سیم کارت مهم نیست.

۳- تعداد خطوط به نام خریدار نباید بیش از ۱۰ خط باشد. درغیر اینصورت امکان واگذاری وجود ندارد. جهت استعلام تعداد خطوط به نام، مقاله تعداد سیم کارت بنام را بخوانید.

۴-با آگاهی از آخرین و بروزترین قوانین اقدام به خرید و فروش سیم کارت نمایید. بطور مثال قانون ۲۰ روز برای نقل و انتقال سند را در نظر داشته باشید.

۵- باتوجه به نوسانات بازار و تفاوت بسیار زیاد قیمت خطوط رند، حتما از یک مجموعه مطمئن استعلام قیمت انجام دهید.

۶-  خرید غیرحضوری و آنلاین سیم کارت را تنها از فروشگاه های معتبر مانند فروشگاه آنلاین همراه اول، انجام دهید.

قبل از خرید سیم کارت، حتما موارد فوق را رعایت کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون مشکل؛ کار شما انجام شود.

مدارک لازم جهت واگذاری سیم کارت

– همراه داشتن سیم کارت

– اصل و تصویر کارت ملی انتقال دهنده و انتقال گیرنده

– کدپستی ۱۰ رقمی انتقال گیرنده

– رسید پرداخت صورتحساب

– درصورت حضور نماینده قانونی، اصل و تصویر وکالتنامه قانونی الزامی است.

– ارائه روزنامه رسمی، برای واگذاری یا خرید سیم کارت به نام شرکت و همراه داشتن معرفی نامه نماینده شرکت

جهت مشاهده مقاله در سایت همراه اول، اینجا را کلیک کنید.

توصیه می شود، پیش از انتقال مالکیت سیم کارت از اقدامات ضروری پیش از واگذاری سیم کارت، آگاه شوید.

سه نکته مهم در واگذاری سیم کارت

نکته اول- حضور خریدار و فروشنده یا نماینده قانونی ایشان بصورت همزمان، الزامی است.

نکته دوم- درصورت صغیر بودن یکی از طرفین، حضور ولی قهری الزامی می باشد.

نکته سوم- در هنگام واگذاری سیم کارت، خریدار باید از فعال بود و صحت سیم کارت، اطمینان حاصل نماید.

آیا از قانون ۲۰ روز سیم کارت اطلاع داری؟

یکی از توصیه های مهم ما این است که پیش از ورود به بازار سیم کارت، یا خرید و فروش آن، در مورد قوانین و مقررات مربوطه آگاهی کسب کنید. قانون ۲۰ روز سیم کارت، یکی از آنهاست.

با توجه به قانون جديد مخابرات برای تغییر مالکیت سیم کارت همراه اول باید از آخرین نقل و انتقال آن ۲۰ روز گذشته باشد. درغیر اینصورت سیم کارت نمی تواند به نام شخص دیگری شود. درصورتیکه انتقال مالکیت انجام نشود، خریدار جدید نمی تواند از خدماتی مانند دریافت ریز مکالمات، قطع و وصل کردن سیم کارت و … استفاده نماید.

توجه داشته باشید که ظرف ۲۰ روز احتمال مهاجرت و فوت شدن مالک اولیه سیم کارت وجود دارد و از آنجاییکه نقل و انتقال سیم کارت بصورت غیرحضوری وجود ندارد، ممکن است مالک جدید با مشکل مواجه شود.

قانون ۲۰ روز سیم کارت، با وجود مشکلات و دشواریهایی که برای خریداران و فروشندگان سیم کارت ایجاد نمود، یک مزیت مهم دارد. این قانون از جعل سند و مشکلات قضایی مربوط به سیم کارت پیشگیری می کند! بدین صورت خریدار، ۲۰ روز مهلت دارد تا از مشکلات قضایی سیم کارت مطلع شود. برای مشاهده جزییات واگذاری سیم کارت همراه اول می توانید به سایت همراه اول مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاع از شرایط و مدارک لازم جهت انتقال مالکیت سیم کارت، پست مربوط را مشاهده نمایید.

اگر می خواهی تعداد سیم کارت بنام خودت را بدونی، تو این پست با ما همراه شو…

با توجه به امکان سو استفاده و کلاه برداری از سیم کارت های تلفن همراه، لازم است هر شخص از تعداد خطوط به نام خود آگاهی داشته باشد. از آنجاییکه عواقب ناشی از سو استفاده از سیم کارت متوجه مالک آن می باشد، در صورتیکه هر کدام از خطوط بدون آگاهی، بنام شما ثبت شده باشد، فورا با در دست داشتن کارت ملی با مراجعه به یکی از نمایندگی های اپراتور مورد نظر، اقدام به مسدود نمودن خط، نمایید.  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.

 

سه روش برای استعلام تعداد سیم کارت بنام وجود دارد.  روش اول استعلام با سر شماره های تعریف شده. بطور نمونه برای اطلاع از تعداد سیم کارتهای به نام خود، کافیست با یکی از سیم کارت های به نام خود، کد ملی خود را به شماره ۳۰۰۰۱۵۰ پیامک کنید. در جواب از سازمان تنظیم مقررات پیامکی حاوی تعداد خطوط به نام شما ارسال خواهد شد.

روش دوم، استفاده از سامانه مربوطه جهت استعلام تعداد سیم کارت بنام. مثلا برای استعلام خطوط همراه اول می توانید از اپلیکیشن همراه من، استفاده نمایید.

روش سوم مراجعه حضوری به دفاتر و نمایندگی های اپراتورها در سراسر کشور. جهت یافتن مرکز خدمات همراه اول می توانید به دفاتر و نمایندگی های همراه اول مراجعه نمایید.

حداکثر چه تعداد سیم کارت بنام می توان داشت؟

طبق قانون هر فرد حقیقی بالای ۱۸ سال ایرانی، تنها ۱۰ سیم کارت می تواند به نام خود داشته باشد. این تعداد شامل تمامی اپراتورهای تلفن همراه است. یعنی فرقی نمی کند که سیم کارتهای شما متعلق به کدام اپراتور باشد، فقط باید حداکثر تعداد آنها برابر ۱۰ باشد. این تعداد برای اتباع غیر ایرانی، حداکثر ۳ سیم کارت است. همچنین اشخاص حقوقی مانند شرکت ها و سازمانها، برای تعداد سیم کارت فعال بنام خود، محدودیتی ندارند.

پیش از واگذاری سیم کارت، حتما این پست را بخوانید

آیا می دانید قبل از نقل و انتقال و واگذاری سیم کارت، چه اقدامات ضروری را باید انجام دهید؟ در ادامه این پست، به ۱۰ اقدام ضروری پیش از واگذاری سیم کارت، اشاره شده است. توصیه می کنیم پیش از نقل و انتقال سیم کارت خود، حتما از این اقدامات آگاه شوید.

حذف برنامه های بانکی و مالی

درصورت نصب و راه اندازی هرگونه نرم افزار مالی و بانکی با استفاده از شماره سیم کارتی که قصد فروش آن را دارید؛ پیش از هر اقدامی از نرم افزارها خارج شده و یا شماره خود را تغییر دهید. نرم افزارهای مربوط به تولید رمز یکبار مصرف، همراه بانکها و نرم افزارهای مربوط به کارگزاری سهام، نمونه هایی از برنامه های بانکی و مالی هستند که باید پیش از واگذاری شماره به آنها توجه شود.

مراجعه به بانک و تغییر شماره پیامک

یکی از اقدامات ضروری، پیش از واگذاری سیم کارت، مراجعه به شعب بانکی و درخواست تغییر شماره در سامانه پیامکی حسابهای بانکی خود است؛ تا پس از انتقال سیم کارت، پیامکهای بانکی برای مالک جدید سیم کارت ارسال نشود.

احراز هویت کامل خریدار

حتما پیش از فروش سیم کارت، مدارک هویتی خریدار را کنترل نمایید. دقت کنید، پس از فروش سیم کارت، مالکیت آن را بصورت کامل و رسمی واگذار نمایید.

تغییر شماره در کلیه سازمانها

اگر با هر سازمان و شرکتی اعم از خصوصی و دولتی از طریق شماره ایی که قصد واگذاری آن را دارید؛ ارتباط داشته اید، تغییر شماره خود را به اطلاع ایشان برسانید تا پیامکهای اطلاع رسانی به شماره جدید شما ارسال شود. همچنین امکان سو استفاده از این پیامکها وجود نداشته باشد. اداره مالیات، آب و برق و گاز، مخابرات، اداره ثبت اسناد، سامانه ثنا قوه قضاییه، سامانه های آموزشی، نمونه هایی از این سازمانها هستند.

تغییر یا حذف اکانت در شبکه های اجتماعی

با توجه به گسترش و اهمیت استفاده از شبکه های اجتماعی، پیش از فروش سیم کارت، شماره خود را تغییر دهید و درصورتیکه این امکان به هر دلیلی وجود ندارد؛ اکانت مربوط به این شماره را حذف نمایید. بخاطر داشته باشید که بسیاری کلاه برداری ها در فضای مجازی از این طریق انجام شده است. باید همه اپلیکیشن های فضای مجازی مثل واتزآپ، تلگرام، اینستاگرام و … را که از طریق این شماره فعال کردید؛ غیر فعال نمایید.

پرداخت قبض و تسویه بدهی

پیش از واگذاری سیم کارت، کلیه قبوض و بدهی های مربوط به آن خط را پرداخت و تسویه نمایید.

اصلاح شماره مربوط به ایمیل

درصورتیکه برای دریافت پیامهای اطلاع رسانی، هشدار و احراز هویت اکانتهای ایمیل خود از شماره ایی که قصد واگذاری آن را دارید؛ استفاده نموده اید؛ حتما پیش از واگذاری سیم کارت، تغییرات لازم را در اکانتهای خود لحاظ کنید.

انتقال و حذف شماره مخاطبین ذخیره شده

از آنجاییکه امکان ذخیره سازی شماره مخاطبین روی خود سیم کارت نیز وجود دارد؛ حتما قبل از واگذاری کلیه شماره ها را به حافظه گوشی منتقل نموده و از روی سیم کارت حذف کنید.

اطلاع رسانی به مخاطبین

حتی المقدور، به کلیه اعضای خانواده، دوستان و مخاطبین خود اطلاع رسانی کنید که این شماره دیگر متعلق به شما نخواهد بود. در موارد بسیاری کلاه برداری از طریق ارسال پیامک و یا تماس با مخاطبین قبلی، صورت گرفته است.

کسب آگاهی از آخرین قوانین واگذاری سیم کارت

حتی المقدور، از آخرین اخبار و قوانین واگذاری سیم کارت اطلاع کسب نمایید و یا از طریق مراکز امین و مطلع اقدام به واگذاری سیم کارت نمایید. یکی از مهم ترین این قوانین، قانون ۲۰ روز است. مطابق به این قانون، حداقل ۲۰ روز باید از تاریخ آخرین تعویض مالکیت سیم کارت گذشته باشد.

برای مشاوره در زمینه فروش سیم کارت می توانید با کارشناسان مجموعه همراه، تماس بگیرید

چرا بازار سیم کارت داغ است؟

حتما قبل از سرمایه گذاری در بازار سیم کارت، به مخاطرات این بازار توجه کنید.

اگر با فوت و فن  و مخاطرات بازار سیم کارت آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنیم در این بازار سرمایه گذاری نکنید.

بخاطر داشته باشید که سرمایه گذاری در این بازار یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

سایر مزایای سرمایه گذاری در بازار سیم کارت چیست؟

اگر نگاهی به ebay بیندازیم، متوجه می شویم شماره های رند، تحت عنوان گلد نامبرز یا شماره های طلایی، در همه جای دنیا از محبوبیت ویژه ایی برخوردارند.

پیش از شروع لازم است چه نکاتی را بدانم؟

این بازار هم مانند سایر بازارها، فوت و فن های خاص خود را دارد. پس لازم است قبل از ورود به آن، آگاهی کامل را کسب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *